Superpotraviny

Superpotraviny

.
Načítanie Superpotraviny 2 minút Ďalší Sklenená fľaša a termoska na cesty

O superpotravinách sa v posledných rokoch hovorí často. Zmienky o nich nájdete v každom druhom magazíne o varení alebo zdravej výžive, niekto ich vyzdvihuje do nebies, niekto ich naopak zatracuje. V nasledujúcom článku nájdete zopár všeobecných informácií a faktov o superpotravinách a o tom, aké majú účinky.
Waterdrop ™ - Superpotraviny a ich benefity

Faktom je, že neexistuje žiadna zákonom uznaná definícia termínu superpotravina. Počas posledných cca 50 rokov sa takto začali označovať potraviny, ktoré majú v porovnaní s inými, vyšší obsah zdraviu prospešných látok. Teda vitamínov, minerálov, antioxidantov alebo napríklad aj vlákniny a "zdravých" tukov.

Waterdrop™ - Superpotraviny
Nejedná sa o zázračné, samospasné suroviny, ktoré vyriešia všetky neduhy, ale rozhodne prispievajú k väčšej zdravotnej pohode a vyrovnanosti. Všeobecne platí, že väčšie množstvo skonzumovaných superpotravín sa automaticky nerovná vyššiemu zdravotnému efektu. Ide skôr o pravidelnosť konzumácie než o množstvo. Každý deň trochu a vaše telo vám poďakuje.

Jeden z najväčších benefitov superpotravín je obsah antioxidantov. Tu sa potom najviac prejaví kombinácia s pravidelnosťou. V našom tele sa postupne hromadia voľné radikály, čo sú odpadové produkty nášho tela, ale aj nahromadenia z vonkajšieho prostredia. V našom tele spôsobujú oxidáciu, podobne, ako keď hrdzavie kov. Ten pre ochranu natierame vrstvou farby, aby sme proces oxidácie spomalili. Naše telo má na obranu proti voľným radikálom (hrdzi), namiesto farby, práve spomínané antioxidanty.
Superpotraviny nám tieto ochranné látky pomáhajú dopĺňať. Od obyčajných ovsených vločiek a kelu, cez cibuľu, cesnak, červenú repu a kyslé mliečne výrobky až po exotickejšie potraviny ako avokádo, baobab, arónia, niektoré byliny, mango, moringa a ďalšie.

 

Pokračovať v čítaní