Hydratácia v tehotenstve

Hydratácia v tehotenstve

.

Tehotenstvo je veľkým zaťažením ženského organizmu. Mení sa hmotnosť, hladiny hormónov v tele, zvyšuje sa prietok krvi a tiež spotreba vitamínov a minerálov.

 

Pre ženské telo sa jedná o obrovskú námahu a záťaž, ktorá sa podpisuje nielen na stave pokožky, vlasov a nechtov, ale aj energii a dobrej nálade. V počiatku si väčšina žien prechádza obdobím plným nevoľnosťou, únavy a s tým súvisiacou dehydratáciou. Tá vzniká práve pri častom vracaní. Potreba doplňovania tekutín, vitamínov a antioxidantov je práve v tomto období kľúčová.

 

V tehotenstve je pokožka veľmi namáhaná. Preto v tomto špeciálnom období hydratáciu pokožky zvnútra aj zvonku venujte zvýšenú starostlivosť. Mazanie bruška kokosovým olejom a dostatok tekutín zaistí pružnosť a pevnosť pokožky.

Mnoho žien si v tehotenstve viac stráži svoj jedálniček, prísun cukrov, umelých farbív a konzervantov. Je teda vôbec možné hydratovať telo s vitamínmi a bez nechcených vedľajších látok? Mikdrodrinky sú pre čerstvé mamičky aj tehotné vhodné. V Prahe spolupracujeme napríklad s Motherboxem v Nemocnici Podolí.

 

Správny pitný režim dokáže ovplyvniť vaše sústredenie, pleť a správnu funkciu tela ako takého. Ďalším z príznakov nedostatočného pitia vody môže byť aj častá únava. Udržiavať telo správne hydratované je tak v tehotenstve kľúčové pre správnu funkciu tela a vývoj plodu.

 

V prípadoch, že patríte medzi tie, ktoré nie sú schopné vypiť dennú dávku vody - vodu samostatne alebo nechcete konzumovať nápoje plné cukru, odporúčame do vody vhodiť ovocie, bylinky, alebo mikrodrink waterdrop.

 

Rovnako ako pitie vody je dôležitý bohatý prísun vitamínov. Každá príchuť mikrodrinku obsahuje výťažky zo superpotravín a ovocie bohaté na vitamín C v kombinácii s inými vitamínmi.